Litecoin kurz

Aktuální kurz Litecoin USD (LTC/USD)

    Projekt peer-to-peer měny Litecoin byl koncipován a vytvořen Charlesem Lee s podporou členů Bitcoin komunity. To bylo předem oznámeno a zahájeno dne 13. října 2011. Na protokolu Bitcoin je peer – to-peer základ měny itecoin, ale přináší řadu funkcí prohlížených jeho vývojovým týmem jako vylepšení oproti měně Bitcoin.

Hlavním rysem je použití scryptu jako jeho proof- of- práce algoritmu. Scrypt byl vyvinut v roce 2009 Colinem Percivalem z Tarsnap Inc, a – na rozdíl od Bitcoinu je SHA – 256d – slouží k potlačení hardwarovoé náročnosti tím, že vyžaduje velké množství paměti při provádění výpočtů. Tato změna snižuje zisk a účinnost a ekonomickou pobídku k rozvoji vlastního hardwaru, jako aplikačně specifické integrované obvody ( ASIC ). Zatímco ASIC mohou být přijaty pro jakýkoli účel, a je pravděpodobné, že mají být v budoucnu zavedeny pro Litecoin, použití tohoto scryptu je litecoin účině těžen i na slabších zařízeních, zároveň zachovává decentralizaci v oblasti těžby, které přináší decentralizovanou měnu.

Litecoin kurz

Druhou důležitou vlastností je snížená potvrzovací doba transakce na 2,5 minuty v průměru . Bitcoin potvrzuje transakce každých 10 minut, za průměrných a přiměřených bezpečnostních opatření to znamená čekat jednu až dvě hodiny, než se transakce potvrdí. Litecoin je rychlejší, potvrzení trvá kratší dobu a koncoví uživatelé mají rychlejší přístup k jejich financování, a to zejména v časově citlivých situacích.
Ostatní parametry Bitcoin zůstaly nezměněny, jako je počet bloků mezi změnami obtížnosti atd. To znamená, že Litecoin má změnu obtížnosti o každých 3,5 dnů a bude vyrábět celkem 84 milionů liteconů – čtyřikrát větší počet měnových jednotek než má Bitcoin, proto se Bitcoinu říká často zlato, naopak Litecoin je považován za stříbro těchto peer-to-peer měn.

Nedávné oznámení MtGox ( přední světová směnárna Bitcoin ), uvedl, že má integrace Litecoin ve svém portfoliu. Tato zpráva vyvolala spoustu spekulací nad Litecoin , a nakonec vedla k výraznému nárůstu hodnoty. V dubnu 2013 Litecoin dosáhl tržní kapitalizace 81 milionů USD. Směnný kurz byl v té době velmi volatilní , obchodovalo se mezi 2,5 a 4,5 USD za kus.

V květnu 2013 se více než 50 % z Bitcoin bylo vytěženo, a zároveň bylo vytěženo pouze 20 % z Litecoin. Litecoin první odměna půlení dojde kolem 10 mésíce roku 2015, ve které bude cca 42 milionů Litecoin v oběhu.
Projekt Litecoin je v současné době spravuje základní skupiny 6 softwarových vývojářů pod vedením Charlese Leeho. Jeho tržní kapitalizace dosahuje bezmála 1 miliardy dolarů.

TIP: Další Litecoin kurz v EUR/USD