Bitcoin kurz

Bitcoin kurz

Aktuální graf kurzu Bitcoin v BTC/USD

Bitcoin je internetová open-source peněžní měna, kterou lze platit prostřednictvím zcela decentralizované P2P sítě. Hlavní unikátností Bitcoinu je právě jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiníjednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu jakkoli ovlivňovat, ničit, padělat, zabavovat účty, kontrolovat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.

V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Bitcoin je deflační měna. Celkové množství peněz je konečné a předem známo, a jeho uvolňování do oběhu je definováno pouze matematickými zákony. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady.

Síť funguje od roku 2009, kdy ji popsal a vytvořil člověk pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. Patrně kvůli povaze projektu autor nikdy nezveřejnil svoji skutečnou identitu a krátce po větším rozšíření Bitcoinu v roce 2010 se odmlčel úplně. Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů.

Bitcoin Kurz

Cena Bitcoin dnes dosáhl 1,000 dolar opět Japonsko systémem Exchange bitcoin Mt. GOX, po zprávách tento týden, že on-line prodejce Overstock.com začal přijímat Bitcoin jako způsob platby.

Vrchol tentokrát bylo 1011 dolar na Mt. GOX. Není to rekord, ale jistě pozoruhodný práh opět překonat. V poslední době to zlomilo až čtyřmi číslicemi se vrátil 5. ledna uprostřed zpráv, že Nadměrné by obejmout Bitcoin na nějakém místě později v tomto roce – ale to, že kolem otočil rychleji, než všichni očekávali.

Dne 7. ledna cena GOX dosáhl $ 1,041.99. Kolem stejného času, sociální herní společnost Zynga také začal testovat Bitcoin na své platformě, pravděpodobně faktorem, který přispívá k této konkrétní prudkého růstu cen.

TIP: Další Bitcoin kurz v EUR/USD